Związek Polskich Artystów Plastyków

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start
Wystawy


Dwa wernisaże w Galerii Bielskiej BWA

Email Drukuj PDF

Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej
„Powietrze i inne rzeczy potrzebne nam do życia”
2 marca – 2 kwietnia 2018 r.
piątek, 2 marca, godz. 17.00 – wernisaż i oprowadzanie kuratorskie

Wystawa poświęcona martwej naturze, jednemu z najważniejszych tematów w historii sztuki, w ujęciu współczesnym. Jej kuratorka, Jolanta Ciesielska, zmierzyła się już z tematem pejzażu: wystawa „Nie-widoki. O pejzażu współcześnie” prezentowana była w Galerii Bielskiej BWA w 2014 roku.

Jej najnowszy projekt dotyczy relacji artysty wobec złożonej struktury świata materialnego, dostępnych nam wartości i rzeczy, które stają się śladem owej relacji. Kuratorce zależy zwłaszcza na pytaniach jakie to są przedmioty, co mówią o samych artystach, ich życiu i upodobaniach estetycznych, w jakim kontekście są ukazywane. Wreszcie czy martwa natura nadal jest uprawiana jako odrębny gatunek czy być może wchłaniana jest przez inny typ obrazowania?

– Wystawa „Powietrze i inne rzeczy potrzebne nam do życia” jest nie tylko pretekstem do ukazania ewolucji martwej natury jako gatunku, począwszy od momentu malowania w akademii, poprzez charakterystykę warsztatu pracy malarza, jego codziennego otoczenia, stylu życia aż do powstania obrazu kontemplatywnego, lecz także skonfrontowaniem świata rzeczy z biologiczną wartością życia, z indywidualnym światem wartości nie tylko materialnych. Wybór artystów nie był łatwy ponieważ wystaw o rzeczach brzydkich i ładnych, tych seryjnie produkowanych i tych ręcznie wytwarzanych odbyło się już w ostatnim czasie kilkanaście. Czy ta propozycja Galerii Bielskiej BWA będzie inna? Zapewniam, że tak – mówi Jolanta Ciesielska, kuratorka wystawy.

W wystawie biorą udział: Andrzej Bembenek, Bettina Bereś, Aleksandra Gieraga, Magdalena Kazimierska, Bartosz Kokosiński, Anna Królikiewicz, Tomasz Kucharski, Julia Lipińska, Jarosław Modzelewski, Michał Moląg, Mariusz Olszewski, Mikołaj Sęczawa, Jerzy Truszkowski, Paweł Żak.

Więcej…
 

Zaproszenie na wernisaż wystawy WORON VOLTAGE

Email Drukuj PDF

Woron Voltage

 

Wystawa plakatu studentów Instytutu Sztuki

Email Drukuj PDF

Dyrektor Centrum Sztuki Mościce Pani Agnieszka Kawa oraz Dyrektor Instytutu Sztuki Pan dr Bartłomiej Bałut serdecznie zapraszają na IV Wystawę Plakatu studentów Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie.

Otwarcie wystawy odbędzie się w poniedziałek 26 lutego 2018 r. o godzinie 18.00 w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, ul. Traugutta 1.

Wystawa potrwa do 15 marca 2018 r.

 

plakaty

 

Zaproszenie na wernisaż wystawy: 45 lat pracy, 81 nagród i wyróżnień, czyli malowany pędzlem, dłutem, nożem i słowem autoportret SŁAWOMIRA GRABOWEGO

Email Drukuj PDF

zaproszenie gs

Więcej…
 

Zaproszenie na wernisaż wystawy: Wszystko po 0,99, wystawa w ramach rezydencji artystycznej Olena Siyatovska

Email Drukuj PDF

os 2 plakat 50x70

Więcej…
 


Strona 1 z 92

Dokumenty bazowe

Kalendarz

luty 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Statystyka

Odsłon : 7125434