Związek Polskich Artystów Plastyków

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start ABOUT APA

O APA

E-mail Print PDF
There are no translations available.

AGENCJA PRAWA AUTORSKIEGO ZPAP
wykonuje zadania wynikające z funkcji ZPAP jako
ORGANIZACJI ZBIOROWEGO ZARZĄDZANIA PRAWAMI AUTORSKIMI.

Zasięg uprawnień i obowiązków Agencji określa udzielone naszemu stowarzyszeniu Zezwolenie Ministra Kultury, a ich realizacja oparta jest na przepisach ustawy o prawie autorskim.
Do APA przystąpić może każdy twórca dzieł plastycznych, a także spadkobierca twórcy lub inny jego następca prawny, co odbywa się poprzez zawarcie standardowej umowy powierniczej.
Powierzenie praw autorskich w ochronę i zarząd APA zwalnia twórcę z potrzeby dochodzenia własnym kosztem i własnym wysiłkiem należnych mu wynagrodzeń, jak też ścigania naruszeń tych praw.
Wobec rynkowych użytkowników dzieł reprezentuje go wyposażona w odpowiednie instrumenty prawne instytucja, gwarantująca metodyczną, skuteczną ochronę praw i interesów twórcy, z wykorzystaniem wszelkich dostępnych środków, jakimi na ogół nie dysponuje indywidualny twórca.

Model organizacyjny i działalność APA opiera się na sprawdzonych wzorach i doświadczeniach znanych, pokrewnych organizacji europejskich, jak Bild-Kunst, ADAGP, DACS, SOFAM, VEGAP i szeregu innych, z którymi łączą nas partnerskie kontakty, a wkrótce łączyć będą umowy o wzajemnej reprezentacji. Zbiorowe zarządzanie prawami autorskimi poprzez specjalistyczne i odpowiednio umocowane prawnie organizacje jest standardem w krajach gospodarczo rozwiniętych.
Wieloletnie obserwacje i doświadczenia dowiodły, że jest to najskuteczniejsza forma ochrony i egzekwowania autorskich praw majątkowych.
Uznając ten fakt, blisko 100% twórców w krajach tych lokuje swe prawa autorskie pod opieką i zarządem tych organizacji.

Celem Agencji Prawa Autorskiego ZPAP jest zapewnienie równie skutecznej i powszechnej instytucji ochronnej także polskim autorom dzieł plastycznych - koniecznej w warunkach nowej rzeczywistości rynkowej.

Zapraszamy i służymy wszelką informacją pod adresem:
Agencja Prawa Autorskiego ZPAP
ul. Nowy Świat 7/6,
00-496 Warszawa
email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

Copyright Law Agency

Calendar

January 2018
S M T W T F S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Stats

OS :
PHP : 5.3.29
MySQL : 5.5.5-10.2.12-MariaDB-log
Time : 15:33
Caching : Disabled
GZIP : Disabled
Members : 7
Content : 890
Web Links : 75
Content View Hits : 6994227