Związek Polskich Artystów Plastyków

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Wystawy
Wystawy

Zaproszenie na otwarcie wystawy Lalki japońskie: magia, obyczaje, legendy

Email Drukuj PDF

Zaproszenie

Więcej…
 

Zaproszenie na wernisaż wystawy VOLARE Bożeny Kurek-Di Maggio

Email Drukuj PDF

Bożena Kurek-Di Maggio oraz Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Opolski

zapraszają w piątek 2 marca 2018 o godz. 17:00  na wernisaż wystawy VOLARE.

 

Wystawa potrwa od 2 marca do 20 marca 2018 r.

Galeria Pierwsze Piętro ZPAP, Opole, ul. Krakowska 1

 

Volare

 

10. Wystawa kuratorska Bielskiej Jesieni w Galerii Bielskiej BWA

Email Drukuj PDF

Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej rozpoczęła przygotowania do 10. jubileuszowej wystawy kuratorskiej Bielskiej Jesieni, której otwarcie odbędzie się w piątek, 9 listopada br. o godz. 18.00.

Tegoroczna edycja wystawy kuratorskiej Bielskiej Jesieni poświęcona będzie zjawiskom w polskiej sztuce współczesnej odnoszącym się do twórczości Andrzeja Urbanowicza (1938-2011), artysty o niebagatelnym wpływie na rozwój sztuki, działającego w Katowicach przez pół wieku, od początku lat 60. Słynna katowicka pracownia na poddaszu kamienicy przy ulicy Piastowskiej 1, którą artysta stworzył wraz ze swoją żoną, znakomitą malarką Urszulą Broll, była nieformalnym centrum życia artystycznego śląskich intelektualistów. Jego charyzmatyczna osobowość koncentrowała wokół siebie artystów z różnych dziedzin: malarstwa, rzeźby, poezji, teatru i muzyki, literatów i filozofów, tworząc ugrupowania artystyczne lub bardziej luźne związki.

 

a urbanowicz zrenica kolekcja sz galerii bielskiej bwa

Andrzej Urbanowicz, Źrenica, 1997, technika mieszana: olej, akryl, płyta pilśniowa, płótno.

Więcej…
 

Dwa wernisaże w Galerii Bielskiej BWA

Email Drukuj PDF

Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej
„Powietrze i inne rzeczy potrzebne nam do życia”
2 marca – 2 kwietnia 2018 r.
piątek, 2 marca, godz. 17.00 – wernisaż i oprowadzanie kuratorskie

Wystawa poświęcona martwej naturze, jednemu z najważniejszych tematów w historii sztuki, w ujęciu współczesnym. Jej kuratorka, Jolanta Ciesielska, zmierzyła się już z tematem pejzażu: wystawa „Nie-widoki. O pejzażu współcześnie” prezentowana była w Galerii Bielskiej BWA w 2014 roku.

Jej najnowszy projekt dotyczy relacji artysty wobec złożonej struktury świata materialnego, dostępnych nam wartości i rzeczy, które stają się śladem owej relacji. Kuratorce zależy zwłaszcza na pytaniach jakie to są przedmioty, co mówią o samych artystach, ich życiu i upodobaniach estetycznych, w jakim kontekście są ukazywane. Wreszcie czy martwa natura nadal jest uprawiana jako odrębny gatunek czy być może wchłaniana jest przez inny typ obrazowania?

– Wystawa „Powietrze i inne rzeczy potrzebne nam do życia” jest nie tylko pretekstem do ukazania ewolucji martwej natury jako gatunku, począwszy od momentu malowania w akademii, poprzez charakterystykę warsztatu pracy malarza, jego codziennego otoczenia, stylu życia aż do powstania obrazu kontemplatywnego, lecz także skonfrontowaniem świata rzeczy z biologiczną wartością życia, z indywidualnym światem wartości nie tylko materialnych. Wybór artystów nie był łatwy ponieważ wystaw o rzeczach brzydkich i ładnych, tych seryjnie produkowanych i tych ręcznie wytwarzanych odbyło się już w ostatnim czasie kilkanaście. Czy ta propozycja Galerii Bielskiej BWA będzie inna? Zapewniam, że tak – mówi Jolanta Ciesielska, kuratorka wystawy.

W wystawie biorą udział: Andrzej Bembenek, Bettina Bereś, Aleksandra Gieraga, Magdalena Kazimierska, Bartosz Kokosiński, Anna Królikiewicz, Tomasz Kucharski, Julia Lipińska, Jarosław Modzelewski, Michał Moląg, Mariusz Olszewski, Mikołaj Sęczawa, Jerzy Truszkowski, Paweł Żak.

Więcej…
 

Zaproszenie na wernisaż wystawy WORON VOLTAGE

Email Drukuj PDF

Woron Voltage

 


Strona 9 z 101

Dokumenty bazowe

Kalendarz

kwiecień 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Statystyka

Odsłon : 7377850