Związek Polskich Artystów Plastyków

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Konkursy
Konkursy

Konkurs - GRAFIKA DO POEZJI

Email Drukuj PDF

Konkurs graficzny o nagrodę imienia Krystyny i Czesława Bednarczyków

Dziekan Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagielońskiego oraz Zarząd Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego ogłaszają pierwszą edycję Konkursu graficznego o nagrodę im. Krystyny i Czesława Bednarczyków. Wyróżnienie przyznawane będzie w zastaw grafik warsztatowych wykonanych do tomu poetyckiego wydanego przez londyńską Oficynę Poetów i Malarzy, wybranego z następującej listy:

1. Czesław Bednarczyk, Rosocha, Londyn 1978
2. Jan Brzękowski, Przyszłość nieotwarta, Londyn 1959
3. Marian Czuchnowski, Angielska zima 1947. Poemat z szuflady, Londyn 1966
4. Jan Darowski, Drzewo sprzeczki, Londyn 1969
5. Wacław Iwaniuk, Lustro, Londyn 1971

Teksty wymienionych zbiorów poetyckich dostępne są na stronie internetowej Katedry Edytorstwa i Nauk Pomocniczych Wydziału Polonistyki UJ:
http://www.edytorstwo.polonistyka.uj.edu.pl/oficyna-poetow-i-malarzy/konkurs-2015
Tamże regulamin Konkursu i bliższe informacje
Nagroda pieniężna w tej edycji wynosi 15.000 złotych

Prace konkursowe powinny być składane osobiście na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagielońskiego (portiernia lub z apośrednictwem poczty.Termin nadsyłania prac wraz z formularzem zgłoszeniowym upływa 30 listopad 2015 r.

Pytania można kierować na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Sekretarzem jury jest Justyna Wysocka

 

43 Salon Zimowy - Ogólnopolskie Triennale Sztuki Radom 2014/2015

Email Drukuj PDF

43 SALON ZIMOWY

OGÓLNOPOLSKIE TRIENNALE SZTUKI  Radom 2014/2015

Stowarzyszenie Artystów Plastyków i Miłośników Sztuki „pARTja” zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Wystawie Sztuki – 43 Salon Zimowy, który odbędzie się w Radomiu.

Jako organizatorzy pragniemy przypomnieć, iż wystawa ta jest najstarszą wystawą w Polsce – pierwsza miała miejsce w maju 1945 r. Organizowali ją ludzie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Radomiu pełni nadziei, że kultura i sztuka, która przetrwała czas okupacji będzie służyła społeczeństwu. Kolejne wystawy, a było ich 41, miały różny wymiar i charakter, ale zawsze służyły promocji polskiej sztuki współczesnej. W wystawach tych uczestniczyli najwybitniejsi twórcy polscy, tacy jak Magdalena Abakanowicz, Eugeniusz Eibisch, Tadeusz Kantor, Tadeusz Brzozowski, Stanisław Fijałkowski, Józef Gielniak, Czesław Rzepiński, Stefan Gierowski, Alfons Karny, Jan Lebenstein, Zbigniew Lutomski, Tymon Niesiołowski, Teresa Pągowska, Adam Myjak.

Organizatorzy Salonu, pomni chlubnych tradycji związanych z tą wystawą, zwracają się do szerokiego kręgu Twórców o nadesłanie na nową edycję Ogólnopolskiej Wystawy Sztuki 43 Salon Zimowy swoich najwartościowszych dzieł, które pozwolą na określenie współczesnych nurtów w polskich działaniach artystycznych w zakresie sztuk plastycznych w dyscyplinach: malarstwo, rysunek, grafika i rzeźba.

 

Więcej…
 

Konkurs Kraków Airport Desig

Email Drukuj PDF

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice Sp. z o.o. zaprasza do udziału w otwartym, jednoetapowym konkursie Kraków Airport Design na projekt przewodniego motywu graficznego, który zostanie wykorzystany w architekturze wnętrz nowopowstającego terminalu. Patronem honorowym Konkursu jest prof. Stanisław Tabisz Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Charakterystyczna bryła nowego terminalu pasażerskiego Kraków Airport, stanie się nową wizytówką lotniska. Przewodni motyw graficzny w powiązaniu z komplementarną informacją oraz identyfikacją wizualną będą tworzyć spójny, nowoczesny wizerunek firmy.

Więcej…
 

Targi Młodej Sztuki & Designu

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do udziału w Targach Młodej Sztuki i Designu, które odbędą się podczas 2. NOWOHUCKIEGO FESTIWALU SZTUKI 2014.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 lipca 2014 roku.

Malarstwo, grafika, rzeźba, fotografia, biżuteria, moda, oryginalne dodatki projektowane z pasją.

Sobota i niedziela 4-5 października 2014 roku. Budynki: A, B i C.

W Nowohuckim Centrum Kultury, na powierzchni prawie 1000 metrów kwadratowych, ponad 100 stoisk, na których swoją twórczość pokażą wchodzący na rynek artyści, projektanci.

Więcej…
 

KONKURS NA MURAL ARTYSTYCZNY „NAKRĘCAMY KULTURĘ”

Email Drukuj PDF

Nowohuckie Centrum Kultury oraz Agencja Artystyczna GAP zapraszają do udziału w otwartym konkursie NA MURAL ARTYSTYCZNY „Nakręcamy kulturę".

Główną nagrodą w konkursie jest 2000 złotych.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu muralu, który zostanie przeznaczony do realizacji na szczycie ściany budynku Nowohuckiego Centrum Kultury w październiku 2014 roku, podczas 2. edycji Nowohuckiego Festiwalu Sztuki.

Na zgłoszenia projektantów czekamy do 30 czerwca 2014!

Tematyka muralu: „Nakręcamy kulturę"

Więcej…
 

IV Przegląd Młodej Sztuki "Świeża Krew"

Email Drukuj PDF

IV Przegląd Młodej Sztuki "Świeża Krew" organizowany jest przez wrocławską Galerię Sztuki SOCATO. Skierowany jest do absolwentów wszystkich plastycznych szkółwyższych, którzy uzyskali dyplom w roku bieżącym lub poprzednim. Dla młodych artystów jest okazją do zaprezentowania prac w towarzystwie swojego pokolenia, dla publiczności szansą na poznanie najnowszych trendów w młodej sztuce.

Konkurs przewiduje wystawę wybranych prac w Galerii Socato we Wrocławiu oraz wyłonienie zwycięzców.

Tradycyjnie przyznane będą dwie nagrody:

Grand Prix w wysokości 5 tysięcy złotych

Nagroda Publiczności w formie bonu 500 zł na zakupy w sklepplastyczny.pl

Ewentualne dodatkowe wyróżnienia będą ogłaszane.

Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na: www.socato.pl"

Więcej…
 

Konkurs - 12 Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki - BWA Ostrowiec

Email Drukuj PDF

12 MIĘDZYNARODOWY JESIENNY SALON SZTUKI organizowany przez Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Św. w październiku 2014 r. jest przeglądem najciekawszych postaw twórczych artystów plastyków z Polski i zagranicy. Stwarza to możliwości porównawcze, które pozwolą usytuować nasze osiągnięcia w dziedzinie plastyki na szerszym tle sztuki europejskiej. Warunki konkursu określone w regulaminie są gwarantem wysokiego poziomu artystycznego pokonkursowej wystawy. Dlatego też zachęcamy Państwa do czynnego w nim uczestnictwa, zwłaszcza, że dotychczasowe konkursy legitymowały się wysokim prestiżem w polskim środowisku plastycznym. Przesyłając niniejsze zaproszenie pozostajemy w przekonaniu, że zechcą Państwo wziąć udział w 12 MIĘDZYNARODOWYM JESIENNYM SALONIE SZTUKI.

Organizatorzy

 

KONKURS NA PROJEKT POMNIKA PAMIĘCI OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ W OLSZTYNIE

Email Drukuj PDF

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych rozwiązań plastyczno-urbanistycznych w zakresie całościowej koncepcji Pomnika Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie oraz rozwiązań funkcjonalno-architektonicznych otoczenia Pomnika.

Organizatorem konkursu jest Społeczny Komitet Budowy Pomnika Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem konkursu i formularzami zgłoszeniowymi zamieszczono na stronie: www.pomnikwolsztynie.pl

 

Konkurs plastyczny na logo III Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa w Nowym Tomyślu

Email Drukuj PDF

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy w Nowym Tomyślu serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na logo III Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa.

Mistrzowie wyplotów przyjadą do naszego miasta z najodleglejszych zakątków świata w sierpniu 2015 roku!

Szczegóły konkursu - regulamin i formularze zgłoszeniowe zamieszczono na stronie: www.festiwal-wiklina.pl

Na Państwa prace czekamy od 1 lutego do 15 kwietnia 2014 roku.

Dla zwycięzcy przygotowaliśmy nagrodę główną w wysokości 4000 złotych brutto.

Więcej…
 


Strona 13 z 18

Kalendarz

czerwiec 2019
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Statystyka

Odsłon : 8866735