Związek Polskich Artystów Plastyków

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Konkursy
Konkursy

Ogólnopolski Konkurs na Plakat EKOFILM’2014

Email Drukuj PDF

Ogólnopolski Konkurs na Plakat jest integralną częścią Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który odbędzie się w Nowogardzie w dniach 19-23 maja 2014r. Festiwal został zainicjowany w maju 1989 roku, a w maju 1994 roku nadano mu imię Macieja Łukowskiego, znanego twórcy filmów ekologicznych i przyrodniczych.

Konkurs jest imprezą cykliczną, odbywającą się, co dwa lata.

Organizatorami Konkursu są Nowogardzki Dom Kultury i Urząd Miejski w Nowogardzie.

W konkursie na plakat EKOFILM’2014 mogą brać udział uczniowie artystycznych szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci uczelni artystycznych.

Termin nadsyłania prac upływa 15.03.2014 r.

Szczegóły konkursu zawarte są w dostepnym tutaj Regulaminie.

 

IV Międzynarodowe Biennale Obrazu „QUADRO-ART 2014

Email Drukuj PDF

Formułą Biennale jest pełna otwartość na różnorakie stylistyki artystyczne bez akcentowania na którąkolwiek. Daje to możliwość wzięcia udziału w konkursie każdemu Artyście. Celem Biennale jest przegląd aktualnych tendencji artystycznych.

ORGANIZATOR: Oddział Łódzki Związku Polskich Artystów Plastyków, 90-103 Łódź, ul. Piotrkowska 86

Termin nadsyłania pracy  – 18.03.2014 r.

Szczegóły konkursu zawarte są w Regulaminie.

Tutaj można pobrać Regulamin i kartę zgłoszenia.

 

Wyniki konkursu na projekt pomnika Kazimierza Górskiego przed Stadionem Narodowym w Warszawie

Email Drukuj PDF

W dniach 18-19.12.2013 r. na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie odbyły się dwa posiedzenia Jury Konkursu na projekt pomnika Kazimierza Górskiego przed Stadionem Narodowym w Warszawie. Jury obradowało w składzie: Jacek Kucaba – przewodniczący, Dariusz Górski – sekretarz, Ryszard Stryjecki, Józef Murzyn, Lesław Ćmikiewicz, Waldemar Dąbrowski, Zbigniew Pszczulny, Janusz Jesionek, Marcin Herra.

W terminie przewidzianym przez Regulamin Konkursu wpłynęło 36 zgłoszeń. Wszystkie spełniały wymagania formalne. Do siedziby Spółki PL.2012 Plus wpłynęło 25 prac.

Jury przeprowadziło 3 tury głosowania. Po przeprowadzeniu ostatniego głosowania, członkowie Jury podjęli następującą decyzję – wybrano 3 równorzędne nagrody. Autorami nagrodzonych prac są – Władysław Dudek z Krakowa (godło 652137), Marek Maślaniec z Krakowa (godło 790311) oraz Marian Molenda z Nysy (godło 240358).

Członkowie Jury zdecydowali o skierowaniu tych prac do finałowego etapu konkursu. Autorzy zobowiązani są do przedstawienia rzeźby postaci Kazimierza Górskiego w skali 1:5 w terminie do 27.01.2014 r. Jury dokona wyboru w drugim etapie konkursu, po zapoznaniu się z pracami, które będą uwzględniały opinie Jury dot. poprzedniego projektu. Na podstawie pkt. 17 ust. 7 Regulaminu Konkursu, Jury podjęło decyzję o przyznaniu każdemu z 3 uczestników nagrody w wysokości 10 000zł brutto.

W dniu rozstrzygnięcia drugiego etapu konkursu, Jury wyłoni 1, 2 oraz 3 miejsce oraz dopełni kwoty nagród: 1 miejsce – 20000 zł brutto, 2 miejsce – 10000 zł brutto, 3 miejsce – 2000 zł brutto – zwrot kosztów drugiego projektu.

Przewodniczący Jury

Jacek Kucaba

 

Konkurs na wykonanie projektu Pomnika Kazimierza Górskiego przed Stadionem Narodowym w Warszawie

Email Drukuj PDF

UWAGA! Organizatorzy konkursu na wykonanie projektu Pomnika Kazimierza Górskiego przed Stadionem Narodowym w Warszawie informują, że ostateczny termin składania prac konkursowych został przedłużony do 7 grudnia 2013 r. (liczy się data dostarczenia, a nie stempla pocztowego)

 

Konkurs na projekt znaku graficznego dla Panteonu Narodowego

Email Drukuj PDF

Organizatorem konkursu jest Fundacja „Panteon Narodowy” z siedzibą w Krakowie, ul. Kanonicza 11, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: KRS 0000359772. 

Celem konkursu jest wyłonienie projektu znaku graficznego (logo) dla Panteonu Narodowego w Krakowie, który będzie identyfikował Panteon Narodowy w kraju i za granicą.

Konkurs ma charakter ogólnopolski, jednoetapowy i otwarty.
Konkurs skierowany jest szczególnie do studentów, absolwentów i pracowników uczelni artystycznych.
Uczestnikami konkursu nie mogą być członkowie komisji konkursowej.
Każdy uczestnik ma prawo złożyć maksymalnie 3 projekty znaku graficznego.

Więcej…
 

Konkurs na koncepcję pomnika Polaków Ratujących Żydów w czasie II Wojny Światowej zlokalizowanego na placu Grzybowskim w Warszawie

Email Drukuj PDF

Miasto Stołeczne Warszawa wraz z Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa ogłosiło Konkurs na koncepcję pomnika Polaków Ratujących Żydów w czasie II Wojny Światowej zlokalizowanego na placu Grzybowskim w Warszawie.

Szczegóły na stronie: www.architektura.um.warszawa.pl

 

HOMO MODERNUS. Portret człowieka współczesnego.

Email Drukuj PDF

Związek Polskich Artystów Plastyków Zarząd Główny
oraz Muzeum Okręgowe Kamienica Orsettich w Jarosławiu
ogłaszają konkurs dla studentów szkół artystycznych i kierunków artystycznych
na realizację obiektu rzeźbiarskiego/instalacji przestrzennej pod hasłem:

„HOMO MODERNUS.

Portret człowieka współczesnego.”

Jaki jest człowiek współczesny? Czy posiada jeszcze wewnętrzny dylemat „mieć czy być”? W pogoni za coraz nowymi dobrami materialnymi, przyznaje niemal wyłączną wartość sukcesom zewnętrznym? Co jest dla niego zwycięstwem a co klęską? Czy ma alergie na wartości długowieczne? Czy umie sondować jeszcze własne sumienie? A może to homo pyknolepticus, którym straszą nas naukowcy, który pod wpływem nadmiaru podniet traci świadomość? McLuhan pisał: „Człowiek zaczyna nosić swój mózg poza czaszką a nerwy poza skórą: nowa technika wykształca nowego człowieka”. A może po prostu chce zabić pustkę szukając coraz mocniejszych bodźców w multimedialnych substratach tworzonych dzięki technologii?

Więcej…
 

Konkurs na wykonanie projektu Pomnika Kazimierza Górskiego przed Stadionem Narodowym w Warszawie

Email Drukuj PDF

UWAGA! Organizatorzy konkursu na wykonanie projektu Pomnika Kazimierza Górskiego przed Stadionem Narodowym w Warszawie informują, że ostateczny termin składania prac konkursowych został przedłużony do 7 grudnia 2013 r. (liczy się data dostarczenia, a nie stempla pocztowego)

Fundacja Kazimierza Górskiego i Zarząd Główny Związku Polskich Artystów Plastyków ogłaszają konkurs na wykonanie projektu Pomnika Kazimierza Górskiego przed Stadionem Narodowym w Warszawie.
Konkurs adresowany jest do artystów plastyków z doświadczeniem w dziedzinie rzeźby.
W konkursie przewidziano nagrodę pieniężną oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki dla Autora wybranej pracy konkursowej, która zajęła pierwsze miejsce w Konkursie.

Regulamin konkursu z załącznikami
Załącznik nr 1 – Proponowana lokalizacja pomnika Kazimierza Górskiego
Załącznik nr 2 – Plan zagospodarowania terenu, skala 1:500
Załącznik nr 3 – Lokalizacja pomnika Kazimierza Górskiego w kontekście rzeźby „Sztafeta”
Załącznik nr 4 – Rzeźba „Sztafeta”
Załącznik nr 5 – Rzeźba „Sztafeta” - gabaryty

 

KONKURS MALARSKI IM. LEONA WYCZÓŁKOWSKIEGO

Email Drukuj PDF

Leon Wyczółkowski należał do pokolenia artystów zaangażowanych w zagadnienia formalne sztuk pięknych. Reagował żywo na prądy artystyczne, uczył na akademiach widzenia indywidualnego i świadomości twórczej, dbał o mistrzostwo poszczególnych technik plastycznych. Temperament i talent Wyczółkowskiego objął wiele zagadnień formalnych i do dziś wpływa na pokolenia młodych artystów.

Regulamin konkursu

 


Strona 13 z 17

Kalendarz

marzec 2019
N P W Ś C Pt S
24 25 26 27 28 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Statystyka

Odsłon : 8560444