Związek Polskich Artystów Plastyków

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Konkursy
Konkursy

Konkurs plastyczny na logo III Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa w Nowym Tomyślu

Email Drukuj PDF

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Plecionkarzy i Wikliniarzy w Nowym Tomyślu serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na logo III Światowego Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa.

Mistrzowie wyplotów przyjadą do naszego miasta z najodleglejszych zakątków świata w sierpniu 2015 roku!

Szczegóły konkursu - regulamin i formularze zgłoszeniowe zamieszczono na stronie: www.festiwal-wiklina.pl

Na Państwa prace czekamy od 1 lutego do 15 kwietnia 2014 roku.

Dla zwycięzcy przygotowaliśmy nagrodę główną w wysokości 4000 złotych brutto.

Więcej…
 

8. Międzynarodowe Biennale Miniatury

Email Drukuj PDF

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” i Stowarzyszenie Przyjaciół „Gaude Mater” w Częstochowie po raz kolejny organizują Międzynarodowe Biennale Miniatury.

Konkurs przeznaczony jest dla artystów profesjonalnych oraz studentów lat dyplomowych akademii sztuk pięknych. Każdy z artystów może nadesłać trzy prace w jednej z czterech technik: malarstwa, grafiki, rysunku, fotografii monochromatycznej, umożliwiające ich ekspozycję ,,pod szkłem”, w maksymalnym formacie 10 x 10 cm. Wskazane użycie passe-partout.

Termin nadsyłania prac upływa 30 maja 2014.

Więcej na stronie: www.biennale.art.pl

 

Wyniki konkursu na projekt pomnika Kazimierza Górskiego przed Stadionem Narodowym w Warszawie

Email Drukuj PDF

W dniu 31.01.2014 r. (piątek) o godz. 11.30 na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie odbyło się trzecie posiedzenie Jury Konkursu na projekt pomnika Kazimierza Górskiego przed Stadionem Narodowym w Warszawie.

Jury obradowało w składzie: Jacek Kucaba – przewodniczący jury, Dariusz Górski – sekretarz, członkowie - Ryszard Stryjecki, Józef Murzyn, Lesław Ćmikiewicz, Waldemar Dąbrowski, Zbigniew Pszczulny, Janusz Jesionek, Marcin Herra.

Jury konkursu dokonało przeglądu prac konkursowych wybranych do obecnego etapu konkursu. Trzech autorów prac, którzy mieli obowiązek przedstawić projekt rzeźby postaci Kazimierza Górskiego w skali 1:5 w terminie do 27.01.2014 r. wywiązało się z zobowiązania. Wszystkie prace konkursowe zostały zakwalifikowane do Konkursu, jako spełniające warunki.

Więcej…
 

III Triennale Malarstwa ANIMALIS 2014

Email Drukuj PDF

Triennale Malarstwa ANIMALIS 2014 - ogólnopolski konkurs na obraz o tematyce zwierzęcej jest konkursem skierowanym do profesjonalnych artystów plastyków zamieszkałych w kraju oraz za granicą.

Do udziału w konkursie przyjmowane będą prace dwuwymiarowe, wykonane w latach 2011-2014 w dowolnej technice i konwencji malarskiej. W jury zasiadają wybitni polscy artysci, krytycy i historycy sztuki.

Termin składania zgłoszeń mija 7 lutego 2014 r.

Ogłoszenie wyników konkursu na wernisażu wystawy pokonkursowej 2 czerwca 2014 roku.

Wystawa pokonkursowa w Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie 2 czerwca - 28 lipca 2014 roku, następnie wystawa prezentowana bedzie w innych galeriach w Polsce.

W trakcie trwania wystawy planowane sa liczne wykłady i panele dyskusyjne.

Szczegóły konkursu zawarte są w Regulaminie.

Tutaj można pobrać Regulamin i kartę zgłoszenia.

 

Ogólnopolski Konkurs na Plakat EKOFILM’2014

Email Drukuj PDF

Ogólnopolski Konkurs na Plakat jest integralną częścią Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który odbędzie się w Nowogardzie w dniach 19-23 maja 2014r. Festiwal został zainicjowany w maju 1989 roku, a w maju 1994 roku nadano mu imię Macieja Łukowskiego, znanego twórcy filmów ekologicznych i przyrodniczych.

Konkurs jest imprezą cykliczną, odbywającą się, co dwa lata.

Organizatorami Konkursu są Nowogardzki Dom Kultury i Urząd Miejski w Nowogardzie.

W konkursie na plakat EKOFILM’2014 mogą brać udział uczniowie artystycznych szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci uczelni artystycznych.

Termin nadsyłania prac upływa 15.03.2014 r.

Szczegóły konkursu zawarte są w dostepnym tutaj Regulaminie.

 

IV Międzynarodowe Biennale Obrazu „QUADRO-ART 2014

Email Drukuj PDF

Formułą Biennale jest pełna otwartość na różnorakie stylistyki artystyczne bez akcentowania na którąkolwiek. Daje to możliwość wzięcia udziału w konkursie każdemu Artyście. Celem Biennale jest przegląd aktualnych tendencji artystycznych.

ORGANIZATOR: Oddział Łódzki Związku Polskich Artystów Plastyków, 90-103 Łódź, ul. Piotrkowska 86

Termin nadsyłania pracy  – 18.03.2014 r.

Szczegóły konkursu zawarte są w Regulaminie.

Tutaj można pobrać Regulamin i kartę zgłoszenia.

 

Wyniki konkursu na projekt pomnika Kazimierza Górskiego przed Stadionem Narodowym w Warszawie

Email Drukuj PDF

W dniach 18-19.12.2013 r. na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie odbyły się dwa posiedzenia Jury Konkursu na projekt pomnika Kazimierza Górskiego przed Stadionem Narodowym w Warszawie. Jury obradowało w składzie: Jacek Kucaba – przewodniczący, Dariusz Górski – sekretarz, Ryszard Stryjecki, Józef Murzyn, Lesław Ćmikiewicz, Waldemar Dąbrowski, Zbigniew Pszczulny, Janusz Jesionek, Marcin Herra.

W terminie przewidzianym przez Regulamin Konkursu wpłynęło 36 zgłoszeń. Wszystkie spełniały wymagania formalne. Do siedziby Spółki PL.2012 Plus wpłynęło 25 prac.

Jury przeprowadziło 3 tury głosowania. Po przeprowadzeniu ostatniego głosowania, członkowie Jury podjęli następującą decyzję – wybrano 3 równorzędne nagrody. Autorami nagrodzonych prac są – Władysław Dudek z Krakowa (godło 652137), Marek Maślaniec z Krakowa (godło 790311) oraz Marian Molenda z Nysy (godło 240358).

Członkowie Jury zdecydowali o skierowaniu tych prac do finałowego etapu konkursu. Autorzy zobowiązani są do przedstawienia rzeźby postaci Kazimierza Górskiego w skali 1:5 w terminie do 27.01.2014 r. Jury dokona wyboru w drugim etapie konkursu, po zapoznaniu się z pracami, które będą uwzględniały opinie Jury dot. poprzedniego projektu. Na podstawie pkt. 17 ust. 7 Regulaminu Konkursu, Jury podjęło decyzję o przyznaniu każdemu z 3 uczestników nagrody w wysokości 10 000zł brutto.

W dniu rozstrzygnięcia drugiego etapu konkursu, Jury wyłoni 1, 2 oraz 3 miejsce oraz dopełni kwoty nagród: 1 miejsce – 20000 zł brutto, 2 miejsce – 10000 zł brutto, 3 miejsce – 2000 zł brutto – zwrot kosztów drugiego projektu.

Przewodniczący Jury

Jacek Kucaba

 

Konkurs na wykonanie projektu Pomnika Kazimierza Górskiego przed Stadionem Narodowym w Warszawie

Email Drukuj PDF

UWAGA! Organizatorzy konkursu na wykonanie projektu Pomnika Kazimierza Górskiego przed Stadionem Narodowym w Warszawie informują, że ostateczny termin składania prac konkursowych został przedłużony do 7 grudnia 2013 r. (liczy się data dostarczenia, a nie stempla pocztowego)

 

Konkurs na projekt znaku graficznego dla Panteonu Narodowego

Email Drukuj PDF

Organizatorem konkursu jest Fundacja „Panteon Narodowy” z siedzibą w Krakowie, ul. Kanonicza 11, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: KRS 0000359772. 

Celem konkursu jest wyłonienie projektu znaku graficznego (logo) dla Panteonu Narodowego w Krakowie, który będzie identyfikował Panteon Narodowy w kraju i za granicą.

Konkurs ma charakter ogólnopolski, jednoetapowy i otwarty.
Konkurs skierowany jest szczególnie do studentów, absolwentów i pracowników uczelni artystycznych.
Uczestnikami konkursu nie mogą być członkowie komisji konkursowej.
Każdy uczestnik ma prawo złożyć maksymalnie 3 projekty znaku graficznego.

Więcej…
 


Strona 11 z 15

Kalendarz

sierpień 2018
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Statystyka

Odsłon : 7742336