Związek Polskich Artystów Plastyków

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start SPADKOBIERCY - OGŁOSZENIA OZZ
Spadkobiercy

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Karola Kurpińskiego w Warszawie poszukuje spadkobierców Józefa Olejarki

Email Drukuj PDF

W związku z Jubileuszem 80-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Kurpińskiego w Warszawie poszukujemy kontaktu ze spadkobiercami malarza Józefa Olejarki, aby nabyć prawa do wykorzystania reprodukcji portretu Karola Kurpińskiego w materiałach jubileuszowych.

kontakt: Ewa Bogucka

Dyrektor PSM I st. Nr 4 im. Karola Kurpińskiego

ul. Wiktorska 73, 02-582 Warszawa

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

TEL. 22 8444231

 

Wydawnictwo Dragon poszukuje spadkobierców Tadeusza Gronowskiego

Email Drukuj PDF

W związku z wydaniem książki, w której chcemy zamieścić rysunki Pana Tadeusza Gronowskiego, poszukujemy spadkobierów w/w artysty.

 

Kontakt:

Elżbieta Olma

tel. 691 450 857

Wydawnictwo Dragon

ul. Barlickiego 7

43-300 Bielsko-Biała

 

Dom Spotkań z Historią i p. Marcin Brzeziński poszukują spadkobierców p. Edwardy Przeorskiej

Email Drukuj PDF

Dom Spotkań z Historią (wydawca) oraz Marcin Brzeziński (autor) poszukują Spadkobierców p. Edwardy Przeorskiej (1900-1965), aby nabyć prawa do publikacji ekslibrysu jej autorstwa w książce o pałacach przy Trakcie Królewskim w Warszawie.

Kontakt:

Dom Spotkań z Historią

ul. Karowa 20,

00-324 Warszawa

 

Monika Kapa-Cichocka

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Marcin Brzeziński

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

TVP Warszawa poszukuje spadkobierców Karola Ferstera

Email Drukuj PDF

TVP Warszawa poszukuje spadkobierców majątkowych praw autorskich do rysunków satyrycznych Karola Ferstera , które znajdują się w zbiorach Muzeum Karykatury w Warszawie ul. Kozia 11. Pragniemy w cyklu edukacyjnym zachęcać widzów do odwiedzania warszawskich muzeów prezentując najciekawsze eksponaty.

W przypadku Muzeum Karykatury trafiliśmy na prace Karola Ferstera , do których Muzeum nie posiada pełnych majątkowych praw autorskich i nie ma także wiedzy na temat ewentualnych spadkobierców.

Kontakt : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy poszukuje spadkobierców p. Szymona Kobylińskiego

Email Drukuj PDF

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Bródno zwraca się do p.p. Spadkobierców p. Szymona Kobylińskiego z gorącą prośbą o wyrażenie (na piśmie) zgody na wykorzystanie w naszej publikacji (za wyznaczoną przez ZPAP odpłatnością) 12 rysunków znakomitego Rysownika ze śpiewnika „O mój rozmarynie” p. Marka Sarta z 1989 roku.

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Bródno jest organizacją pożytku publicznego, zajmującą się od lat ochroną i przekazywaniem dóbr kultury polskiej tradycji następnym pokoleniom.

Ponieważ w 2014 roku przypadają rocznice: 100-lecie I Wojny Światowej, 75-lecie II Wojny Światowej i 70-lecie Powstania Warszawskiego, zamierzamy wydać dla uczniów szkół dzielnicy Targówek nową publikację „Polski Śpiewnik Historyczny”, zawierający pieśni patriotyczne. Pozycja ta będzie wydana systemem gospodarczym przez Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy i Oddział Bródno Towarzystwa Przyjaciół Warszawy w liczbie 500 egzemplarzy i rozdawana bezpłatnie szkołom oraz kombatantom naszej dzielnicy.

Liczymy na pozytywną odpowiedź.

Regina Głuchowska

Prezes Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Oddział Bródno

 

Kontakt:

Liliana Sakowska
Naczelnik wydziału dla dzielnicy
URZĄD M.ST. WARSZAWY

ul. Ludwika Kondratowicza 20, pokój 434, 00-983 Warszawa
tel. +48224438648
faks +48226754419
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Muzeum Historii Kielc poszukuje spadkobierców

Email Drukuj PDF

Muzeum Historii Kielc, w związku z organizacją wystawy edukacyjnej, poszukuje kontaktu z właścicielami praw do grafik opublikowanych w przedwojennych pismach satyrycznych przez następujących artystów:

- Czermański Zdzisław

- Czerny Adam

- Daszewski Władysław

- Fedyszyn Bronisław

- Ferster Karol

- Głowacki Edward

- Lipiński Wacław

- Piotrowski Mieczysław

- Rogalski Gustaw

- Rydygier Stanisław

- Wasilewski Antoni

- Zaruba Jerzy

 

Kontakt: Paweł Wolańczyk, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
<mailto: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. >

Muzeum Historii Kielc
ul. Świętego Leonarda 4
25-303 Kielce

tel. 041 340 55 23

 


Strona 10 z 14

Kalendarz

sierpień 2019
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Statystyka

Odsłon : 9256913