Związek Polskich Artystów Plastyków

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Wystawy BWA Galeria Zamojska - Lato na Cykladach

BWA Galeria Zamojska - Lato na Cykladach

Email Drukuj PDF

BWA Galeria Zamojska
zaprasza na otwarcie wystawy "Lato na Cykladach"
akwarel i pasteli Marka Rzeźniaka i Marka Sołowieja,
dnia 10 lutego 2012 roku o godzinie 17.00.

 

Wystawa czynna do 29 lutego 2012 roku."Wystawa jest pokłosiem pobytu artystów na plenerze na wyspach Morza Egejskiego w 2011r.
Na wystawie prezentowane są impresje pejzażowe w ulubionych przez artystów technikach -pasteli i akwareli.Znakomite,pełne soczystych barw i słońca kompozycje,oddają ducha miejsca i świadczą o zamiłowaniu do bezpośrednich spotkań z egzotyczną przyrodą." 

BWA Galeria Zamojska,
22-400 Zamość,
ul.Staszica 27,
tel.(84)638 57 82,
www.bwagaleriazamojska.art.pl

 

Marek Sołowiej

www.solowiej.com.pl

Urodzony w Zamościu. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studia na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie Wydz. Artystyczny . Dyplom w pracowni malarstwa prof. Mariana Stelmasika. Zajmuje się twórczością w dziedzinie malarstwa, rysunku i grafiki komputerowej. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Autor 40 wystaw indywidualnych między innymi :w Bratysławie ,Rotterdamie, Murcji w Hiszpanii, w Schäbisch Hall w Niemczech ,w Poznaniu ,Szczecinie, Lublinie ,w Warsza-wie oraz w Zamościu. Uczestniczył w ponad 250 wystawach zbiorowych w kraju i Europie. Organizator wystaw i plenerów na Roztoczu .

 

Marek Rzeźniak

Urodzony w Zamościu. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Władysława Taranczewskiego. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.  Wieloletni nauczyciel PLSP w Zamościu.  Trzykrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Autor 20 wystaw indywidualnych. Uprawia twórczość w dziedzinie malarstwa i rysunku. Prowadzi własną galerię we wsi Szur koło Krasnobrodu na Roztoczu.

 

 

Plener na Cykladach

Cyklady to archipelag wysp greckich położonych w południowo – zachodniej części Morza Egejskiego, u południowo - wschodnich wybrzeży Grecji. W skład archipelagu wchodzi ok. 220 wysp, Cyklady to wyspy o bardzo zróżnicowanym krajobrazie  gdzie dominują lazur morza i błękit nieba, olśniewająco białe domy na tle surowego górskiego krajobrazu.

Plener został zorganizowany przez ks. Stanisława Głaza, jezuitę wśród środowiska polskich malarzy, znany z organizacji plenerów w Polsce i w różnych krajach świata. Kilka lat temu ks. Stanisław przekazał kolekcję obrazów powstałych na plenerach, których autorami są wybitni polscy malarze, Muzeum Tomaszowskiemu, gdzie miał miejsce wernisaż. Piszący, te słowa  został zaproszony na plener na Syros w ubiegłym roku wraz z M.Sołowiejem. Powstałe tam prace ograniczyliśmy ze względów technicznych do technik wykonanych na papierze (akwarela, pastela, gwasz). Prace których jestem autorem pokazałem w ubiegłym roku (2011)  w galerii autorskiej Szur pod tytułem „Lato na Cykladach - Zima na Roztoczu” , gdzie można było oglądać w opozycji do słonecznych pejzaży greckich zimowy pejzaż z Roztocza.

Po ekspozycji w Biurze Wystaw Artystycznych -Galerii Zamojskiej zapraszam ponownie do Galerii Szur gdzie prace z pleneru „na Cykladach” będą eksponowane.

Marek Rzeźniak

 

 

Kalendarz

luty 2020
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29

Statystyka

Odsłon : 10171072