Związek Polskich Artystów Plastyków

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Start Contests Konkurs Zbroja współczesna

Konkurs Zbroja współczesna

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Związek Polskich Artystów Plastyków

oraz Muzeum Zamkowe w Malborku ogłaszają:

Konkurs dla studentów szkół artystycznych i kierunków artystycznych

na realizację obiektu rzeźbiarskiego/instalacji przestrzennej

pod hasłem:

"ZBROJA WSPÓŁCZESNA"

 

 

Ze względu na duże zainteresowanie oraz liczne prośby, przedłużamy termin przyjmowania zgłoszeń do 03.01.2013 r.Termin nadsyłania projektów od 15 grudnia 2012r. do 3 stycznia 2013r.na adres:

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

jest to termin ostateczny i nieprzekraczalny.

 

Zbroja- symbol siły, oznaka władzy i niedostępności. Temat konkursu ma za zadanie zainspirować do połączenia dawnych form ze współczesnymi odniesieniami, których efekty miałyby szanse atrakcyjnie zafunkcjonować w surowych i tajemniczych przestrzeniach malborskiego zamku.

Inspirację stanowią tu nie tylko średniowieczne formy pancerzy, które można zaskakująco rozwinąć formalnie, ale przede wszystkim sama refleksja nad funkcjonowaniem współczesnych odpowiedników zbroi w kulturze współczesnej, jej odmiennych celów i wyzwań czy relacji pojęć np. zbroi i płci. Zadaniem konkursu jest taka realizacja tematu, by korespondował on ze zjawiskami społecznymi kształtującymi współczesny, globalny świat. Mamy nadzieję, na ciekawe realizacje nie tylko pod względem formalnym, ale i nasycone refleksją o podłożu socjologicznym, psychologicznym czy filozoficznym będących wyrazem komentarza na temat rzeczywistości, w jakiej żyjemy.

 • Celem Konkursu jest stworzenie obiektu rzeźbiarskiego/przestrzennego pod hasłem "ZBROJA WSPOŁCZESNA"
 • Technika wykonania prac jest dowolna: metal, ceramika, szkło, drewno, techniki mieszane, instalacje. Warunek stanowi jednak trójwymiarowość formy.
 • Uczestnikami Konkursu mogą być studenci ASP, innych uczelni artystycznych oraz kierunków artystycznych.
 • Najlepsze prace zostaną wybrana przez Jury w skład którego wejdą wybitni artyści rzeźbiarze Związku Polskich Artystów Plastyków oraz przedstawiciele Muzeum Zamkowego w Malborku
 • Autorzy prac wyłonionych w konkursie zostaną zaproszeni do udziału w wystawie konkursowej organizowanej w przestrzeniach Muzeum Zamkowego w Malborku. Wystawa ma na celu zebranie pełnej wyrazu całości indywidualnych refleksji artystycznych zaproszonych młodych artystów i ułożenie z nich nowej wartości, podejmującej dialog z miejscem ekspozycji
 • Konkurs ma charakter dwuetapowy: pierwszym etapem jest składanie w formie elektronicznej koncepcji pracy/odręcznych szkiców/projektów graficznych w dowolnej technice wraz z krótkim opisem, będących odpowiedzią na hasło zawarte w temacie. Autorzy najciekawszych koncepcji zostaną zaproszeni do drugiego etapu konkursu.
 • Termin nadsyłania koncepcji prac upływa z dniem: 20.12.2012r. 
  Do drugiego etapu bloku konkursowego wybrane zostaną najciekawsze koncepcje, nadesłane przez młodych artystów. Autorzy zostaną powiadomieni o kwalifikacji do II etapu drogą mailową.
  Termin dostarczenia/nadsyłania gotowych realizacji upływa z dniem: 15.05.2013r.
  Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu "Zbroja współczesna" oraz na stronach organizatorów: www.zpap.pl, www.zamek.malbork.pl


  Załączniki:
 • Regulamin konkursu
 • Załącznik 1

Związek Polskich Artystów Plastyków

oraz Muzeum Zamkowe w Malborku ogłaszają:

Konkurs dla studentów szkół artystycznych i kierunków artystycznych

na realizację obiektu rzeźbiarskiego/instalacji przestrzennej

pod hasłem:

„ZBROJA WSPÓŁCZESNA”

 

Zbroja- symbol siły, oznaka władzy i niedostępności. Temat konkursu ma za zadanie zainspirować do połączenia dawnych form ze współczesnymi odniesieniami, których efekty miałyby szanse atrakcyjnie zafunkcjonować w surowych i tajemniczych przestrzeniach malborskiego zamku. Inspirację stanowią tu nie tylko średniowieczne formy pancerzy, które można zaskakująco rozwinąć formalnie, ale przede wszystkim sama refleksja nad funkcjonowaniem współczesnych odpowiedników zbroi w kulturze współczesnej, jej odmiennych celów i wyzwań czy relacji pojęć np. zbroi i płci. Zadaniem konkursu jest taka realizacja tematu, by korespondował on ze zjawiskami społecznymi kształtującymi współczesny, globalny świat. Mamy nadzieję, na ciekawe realizacje nie tylko pod względem formalnym, ale i nasycone refleksją o podłożu socjologicznym, psychologicznym czy filozoficznym będących wyrazem komentarza na temat rzeczywistości, w jakiej żyjemy.

 

· Celem Konkursu jest stworzenie obiektu rzeźbiarskiego/przestrzennego pod hasłem „ZBROJA WSPOŁCZESNA”

· Technika wykonania prac jest dowolna: metal, ceramika, szkło, drewno, techniki mieszane, instalacje. Warunek stanowi jednak trójwymiarowość formy.

 

· Uczestnikami Konkursu mogą być studenci ASP, innych uczelni artystycznych oraz kierunków artystycznych.

· Najlepsze prace zostaną wybrana przez Jury w skład którego wejdą wybitni artyści rzeźbiarze Związku Polskich Artystów Plastyków oraz przedstawiciele Muzeum Zamkowego w Malborku

· Autorzy prac wyłonionych w konkursie zostaną zaproszeni do udziału w wystawie konkursowej organizowanej w przestrzeniach Muzeum Zamkowego w Malborku. Wystawa ma na celu zebranie pełnej wyrazu całości indywidualnych refleksji artystycznych zaproszonych młodych artystów i ułożenie z nich nowej wartości, podejmującej dialog z miejscem ekspozycji

· Konkurs ma charakter dwuetapowy: pierwszym etapem jest składanie w formie elektronicznej koncepcji pracy/odręcznych szkiców/projektów graficznych w dowolnej technice wraz z krótkim opisem, będących odpowiedzią na hasło zawarte w temacie. Autorzy najciekawszych koncepcji zostaną zaproszeni do drugiego etapu konkursu.

Termin nadsyłania koncepcji prac upływa z dniem :15.12.2012r.

Do drugiego etapu bloku konkursowego wybrane zostaną najciekawsze koncepcje, nadesłane przez młodych artystów. Autorzy zostaną powiadomieni o kwalifikacji do II etapu drogą mailową.

Termin dostarczenia/nadsyłania gotowych realizacji upływa z dniem: 15.05.2013r.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu „Zbroja współczesna” oraz na stronach organizatorów: www.zpap.pl, www.zamek.malbork.pl

 

Załączniki:

· Regulamin konkursu

· Załącznik 1

 

 

 

Copyright Law Agency

Calendar

October 2019
S M T W T F S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Stats

OS : Linux d
PHP : 5.4.45
MySQL : 5.5.5-10.3.18-MariaDB-log
Time : 11:38
Caching : Enabled
GZIP : Disabled
Members : 7
Content : 1325
Web Links : 75
Content View Hits : 9362772